0 232 227 58 57    [email protected]

Kurumsal


1974 yılında HALİL TOKOĞLU ünvanı ile şahıs firması olarak İzmir de kurulan firmamız, 1997 yılında ASTOR HALİL TOKOĞLU ASANSÖR MONTAJ SAN TİC. LTD. ŞTİ ünvanını almıştır. Kurulduğumuz günden bu yana dürüstlük çerçevesinde kalitemizden ödün vermeden günün teknolojisine uygun olarak hizmet vermeyi sürdürmekteyiz. İşimize verdiğimiz ciddiyet ve önemi aldığımız Ulusal ve Uluslar arası kalite belgeleri ile kanıtladık.

Astor Asansör Firması olarak engelli asansörü, yük asansörü, sedye asansörü, makina dairesiz asansörler, monşarj (servis) asansörleri, panoromik asansör, hidrolik asansör, insan asansörleri ürünleri ile siz değerli müşterilerimize İzmir merkezli olmak üzere Türkiyenin dört bir yanına en kaliteli hizmeti vermekteyiz.

Astor Asansör olarak engelli kişilerin her yere kolay erişebilmesini sağlamak amacı ile merdiven üzerine monte edilen engelli asansörü kurulumları farklı platform çeşitleri ile her türlü mekana rahatca ulaşımını sağlamaktayız.

Fabrika, depo ya da otoparklarda kullanılmak üzere tesis ettiğimiz tüm asansörlerimiz ağır ortam şartlarında başarıyla çalışır. Tesis edildiği binanın en zor şartlarına göre tasarlanan yük asansörleri 500 Kg’dan 10.000 Kg’a kadar çeşitli kapasitelerdedir. Hidrolik asansör ve makineli asansör çeşitlerimiz mevcuttur.

Hastanelerin öncelikli ihtiyacı olan sedye asansörleri, hastanın konforunun bozulmadan sağlıklı ve güvenli taşınması için katlara göre hassas olarak ayarlanır. Sedye asansöre giriş-çıkışlarda sarsıntı olmadan hareket eder.

Makine dairesiz asansörler, dişlisiz makine olaran adlandırılan makinemiz ile frekans kontrollü çalışıp, asansörün duruş kalkış ve tek hareketli parçasıyla kabinin seyrine büyük bir konfor sağlar. Dişlisiz makine sayesinde makine dairesinin kapladığı alan ortadan kalkar.

Servis Asansörleri genelde otel, restoran ve villalarda mutfaktan yemek yenilen kata, tabak, bardak, tepsi taşınmasında kullanılır. Servis Asansörlü sadece yük taşımak amaçlı, insanların giremeyeceği boyutlarda tasarlanırlar. Küçük tip yük asansörleri olarak düşünebileceğimiz servis asansörleri 50 Kg’dan 250 Kg’a kadar değişik taşıma kapasitelere sahiptir.

Yan ve arka cepheleri tamamen camdan olan Panaromik Asansör estetik ve şık görünümü ile özellikle açık havada, alışveriş merkezlerinde, tren istasyonlarında tercih edilmektedir.

Hidrolik asansörler 7 veya daha az katlı, trafiği çok yoğun olmayan binalarda insan asansörü, yük asansörü, panaromik asansör olarak kullanılmaktadır.Hidrolik asansör kuyu dibinden sağlanan hareket sayesinde konforlu iniş çıkış sağlamaktadır. Tek piston, çift piston, 1:1,2:1 gibi tahrik seçenekleri mevcuttur.

İnsan Asansörü trafik hesabına ve bina ihtiyacına göre incelemeyle proje’ye uygun olarak tasarlanır. İnsan asansörü 4 kişiden 21 kişiye kadar taşıma kapasiteli 0,63 m/sn den 2,5 m/sn ye kadar hız ile dişlili veya dişlisiz makinalar kullanılarak ekonomik, maksimum verimli, sessiz, düşük enerjili tüketim özelliklerine sahip olarak üretilir.

Astor asansör olarak sektörümüzün en köklü firmalarından olmanın gururunu yaşıyoruz.